Powrót do strony głównej www.olecko.info 


2004.11.27 Otwarcie Centrum sportowo – rekreacyjno – kulturalnego w Olecku

W sobotę (27 listopada 2004 r.) odbyło się otwarcie „Centrum sportowo – rekreacyjno – kulturalnego w Olecku na bazie zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków A-2112 – kamienna półrotunda – pomnik, stadion z urządzeniami sportowymi”.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście z zagranicy. Z Niemiec przyjechał Heinrich Matthee – przewodniczący Stowarzyszenia Treuburczyków, delegacja z Wiłkawiszek na Litwie z Merem Valdasem Bagusinskasem na czele. Ponadto przybyli senator RP – Marian Kozłowski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Andrzej Ryński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Edward Adamczyk. Na uroczystości licznie zgromadzili się również mieszkańcy Olecka. Po wystąpieniu Burmistrza oraz gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na kamiennej półrotundzie i na stadionie. Następnie rozpoczął się mecz piłki nożnej między służbami mundurowymi a drużyną oldboyów „Czarnych Olecko”.
Przypomnijmy, że zadanie było realizowane ze środków kontraktu dla województwa warmińsko-mazurskiego, a jego wartość wyniosła ok. 1,2 mln zł, z tego ok. 300 tys. zł wydała gmina. W ramach inwestycji odrestaurowana została kamienna półrotunda, utwardzono jej plac, przebudowano oświetlenie oraz trybunę główną stadionu.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki

Ostatnia zmiana: 30 listopada 2014