Powrót do strony głównej www.olecko.info 


   2009.05.25 Prezydent RP Lech Kaczyński w Olecku

25 maja 2009 roku Prezydent RP, Lech Kaczyński odwiedził Olecko. Kilka minut po godz. 13.00 śmigłowiec specjalny Bell wylądował na murawie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku. Gospodarz miasta - Burmistrz Olecka Wacław Olszewski wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej powitali Lecha Kaczyńskiego kwiatami. Następnie oficjalna delegacja udała się do Wszechnicy Mazurskiej. Tam czekali na niego rektor Józef Krajewski wraz z małżonką oraz pracownicy uczelni. Po krótkim spotkaniu z Radą Senatu i wpisaniu się do księgi pamiątkowej Lech Kaczyński udał się do auli, gdzie dla kilkudziesięciu studentów oraz zaproszonych gości przeprowadził wykład pt. ”Prawo w człowieku – człowiek w świetle prawa”.

Kilka minut po godz. 14.00 na centralnym placu w mieście Burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Przewodniczący Rady Miejskiej Karol Sobczak oraz radna Rady Miejskiej – Renata Dunaj przywitali Lecha Kaczyńskiego w imieniu społeczności Olecka. Po raz pierwszy w historii naszego miasta gościliśmy urzędującego Prezydenta RP. Należy podkreślić, że olecczanie tłumnie przybyli na spotkanie. W swoim przemówieniu prezydent uwypuklił potrzebę ludzkiej solidarności oraz zapowiedział, że jeśli obowiązki służbowe pozwolą to przyjmie zaproszenie burmistrza i odwiedzi Olecko ponownie w lipcu 2010r. podczas obchodów 450-tej rocznicy założenia Olecka. Kilkadziesiąt osób miało okazję znaleźć się oko w oko z prezydentem, zamienić z nim kilka słów i wymienić się uściskiem rąk. Na zakończenie pobytu w Olecku Prezydent RP wspólnie z Burmistrzem Olecka złożyli kwiaty pod pomnikiem miejskim.

Po godzinie piętnastej Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Sekretarzem Stanu, Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, panem ministrem Aleksandrem Szczygło, doradcą prezydenta-Krzysztofem Ardanowskim oraz zaproszonymi gośćmi udali się do „Majątku Giże Marczak”, gdzie zostali powitani przez rodzinę gospodarzy chlebem. Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa ekoturystycznego, krótki odpoczynek oraz degustacja przysmaków kuchni regionalnej. Na pamiątkę swojej wizyty Prezydent RP posadził dąb. Gospodarze mogą pochwalić się podpisanym ręką Lecha Kaczyńskiego certyfikatem upamiętniającym ten fakt . Końcowym punktem wizyty w Giżach było spotkanie z członkami Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „EGO Kraina Bociana”. Wizycie prezydenckiej towarzyszyła liczna reprezentacja mediów ogólnopolskich i regionalnych.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

J.Kunicki

Ostatnia zmiana: 30 listopada 2014