Powrót do strony głównej www.olecko.info 


   2010.08.20 Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego w Olecku

20 sierpnia 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego w Olecku. Inwestycja kosztowała 7,42 mln zł, w tym 5,22 mln zł wyniosło dofinansowanie unijne w ramach projektu „Transgraniczna Współpraca Młodzieży” w ramach programu Litwa - Polska.
W pierwszym etapie prac czyli do września 2009 r. wykonano sztuczną murawę na boisku treningowym o łącznej powierzchni 6,6 tys. m2. W drugim etapie zmodernizowano stadion lekkoatletyczny, który został wyposażony o 6-torową bieżnię tartanową o długości 400 metrów i 129- metrowy odcinek bieżni 8-torowej, urządzenia do dyscyplin lekkoatletycznych z wyposażeniem, tj.: skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rozbieg do rzutu oszczepem, odcinek bieżni do biegu z przeszkodami, budynek spikera i budynek magazynowy. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. wiceminister sportu i turystyki Ryszard Stachurski, pochodząca z Olecka doradca premiera RP Anna Olszewska i prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha oraz współrealizatorzy projektu „Transgraniczna Współpraca Młodzieży”. Goście zwiedzili także oleckie obiekty sportowe: korty tenisowe, plażę miejską z molem i skocznią, mały stadion oraz budowę hali widowiskowo-sportowej z pływalnią, której budowa zakończy się za dwa lata i będzie kosztowała ponad 36 mln zł.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Ostatnia zmiana: 30 listopada 2014