Powrót do strony głównej www.olecko.info 


   2013.07.11 Piknik historyczny w Olecku – żywa lekcja historii

11 sierpnia 2013 r. odbyła się impreza pt. „Piknik historyczny w Olecku – żywa lekcja historii”. O dwunastej barwna parada historyczna przeszła ulicami miasta rozpoczynając tym samym imprezę. O zabezpieczenie parady zadbała Komenda Powiatowa Policji w Olecku.
Od południa centrum miasta przypominało osadę średniowieczną. Osoby przebrane w stroje średniowieczne prezentowały życie codzienne tej epoki, zapraszając do zabawy, udziału w interaktywnych stoiskach. Można było przyjrzeć się dawnym rzemiosłom – kaletnik, tkacz, powroźnik, zobaczyć co jedzono i czym się leczono. Na stoisku prezentującym kuchnię średniowiecza można było popróbować dżemów, zrobionych na podstawie odtworzonych średniowiecznych receptur oraz miodu. Dzieci mogły same wykonać podpłomyki (placki z mąki, wody i soli) a następnie upiec na ogniu i zjeść z miodem lub dżemem.
 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Ostatnia zmiana: 30 listopada 2014