Powrót do strony głównej www.olecko.info 
  Poświęcenie tablicy smoleńskiej w Olecku 11.04.2014

W piątek 11 kwietnia 2014 r. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. została odprawiona msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej sprzed 4 lat. Koncelebrowali ją ks. infułat Edmund Łagód, ks. prałat Marian Salamon i ks. prałat Stanisław Tabaka. W kościele licznie zgromadzili się mieszkańcy powiatu oleckiego oraz zaproszeni goście – posłowie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński i Jerzy Szmit.

W okolicznościowej homilii ks. infułat Łagód wspomniał sylwetkę zmarłego tragicznie 10 kwietnia 2010 r. śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który 25 maja 2009 r. gościł w Olecku, kiedy to spotkał się z mieszkańcami i wygłosił wykład na Wszechnicy Mazurskiej. Po zakończeniu mszy św. duchowni poświęcili tablicę smoleńską, umieszczoną w Sanktuarium Krzyża Św., ufundowaną przez członków oleckiego PiS-u.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili tam posłowie J. Zieliński i J. Szmit. Później, w gościnnych progach Wszechnicy Mazurskiej, gdzie zaprosili uczestników uroczystości gospodarze uczelni - Teresa i Józef Krajewski, odbyło się spotkanie na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, którego głównymi bohaterami byli kandydaci – posłowie PiS-u, którzy przedstawili główne założenia swojego programu oraz odpowiadali na pytania zgromadzonych.

Tekst: Dariusz Josiewicz
Fot.: Józef Kunicki

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki

Ostatnia zmiana: 29 listopada 2014