Powrót do strony głównej www.olecko.info 


2015.01.06 Orszak Trzech Króli w Olecku cz.1

Orszak Trzech Króli - Orszak wyruszył po Mszy św. o godz. 12.00 odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Św. Trasa Orszaku: ul. Zamkowa, 1 Maja, Pl. Wolności - zakończenie wspólną agapą na tzw. Pl. Prezydenckim.

W Orszaku brali udział między innymi trzej królowie. Każdy król miał swój orszak w innym kolorze Król z Par. Podwyższenia Krzyża - kolor czerwony, Król z Par. św. Rodziny - fioletowy, Król z naszej Parafii - kolor zielony i takiego kolory były korony dla uczestników. W drodze do Betlejem odgrywane były różne scenki teatralne i śpiewano kolędy.

Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka w roku 2015 weźmie w nich udział 285 miejscowości na świecie. Wg. danych zebranych przez organizatorów w roku 2014 uczestniczyło w Orszaku niemal 630 tys. osób. Jest to piękne rodzinne i wspólnotowe kolędowania w przestrzeni publicznej w Święto Objawienia Pańskiego. Coraz liczniejsze rzesze organizatorów i uczestników potwierdzają, że tego typu przedsięwzięcia są nam bardzo potrzebne - przepełnione entuzjazmem i radością.
 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Ostatnia zmiana: 06 stycznia 2015