• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

Prace w ramach przebudowy placu w Olecku rozpoczęły się w marcu tego roku. Wykonawcą projektu jest Konsorcjum - ERD-BUD Leszek Chocian - Zakład Ogólnobudowlany Edward Luto. W ramach rzeczowej realizacji inwestycji została wymieniona nawierzchnia na mozaikę posadzkową złożoną z płyt kamiennych granitowych o wymiarach 40x40 cm, cegły klinkierowej oraz kostki kamiennej. Do południowo- zachodniego skraju placu dobudowano podium o wymiarach 11x20 m. W sezonie będzie można wykorzystywać je jako scenę letnią. W ramach projektu plac wzbogacił się w podświetlaną, półkolistą fontannę. Przebudowano schody, wybudowano podjazdy dla osób niepełnosprawnych, przebudowano chodniki wokół placu. Nowe latarnie, ławki parkowe, kosze na śmieci oraz na nowo adaptowana i urządzana zieleń uwieńczyła dzieło.

Koszt prac po przetargu wyniósł 2 914 556,70 zł. Dzięki projektowi do lipca 2010 roku centralny plac w mieście stał się kolejną, lokalną wizytówką.

Ponadto w ramach projektu już na 23 lipca 2010 r. zaplanowano na zmodernizowanym placu Polsko-Litewski Jarmark Folklorystyczny, podczas którego zaprezentowane zostaną dania regionalne, ludowe rzemieślnictwo, folklor. W tym dniu nastąpi również inauguracja obchodów 450-lecia Olecka. [www.olecko.pl] Zobacz więcej fotografii

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1319583