• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

 Mazurskie Jeziora kandydatem na jeden z Nowych 7 Cudów Natury
Od początku 2009 roku Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego koordynuje kampanię ?Mazury Cud Natury? w ramach światowego konkursu szwajcarskiej Fundacji ?New7Wonders? na 7 nowych Cudów Natury.

Samorząd Województwa prowadząc kampanię ?Mazury Cud Natury? widzi w konkursie jeden ze sposobów prezentacji walorów nie tylko Mazurskich Jezior, ale i całego regionu, który warto odwiedzić kierując się na Mazury. Prowadzone przez nas działania promocyjne nie ograniczają się już tylko do akcji regionalnych, czy nawet krajowych. Chcemy zauroczyć zwłaszcza mieszkańców Europy naszym regionem i zaprosić ich do siebie.

Długa droga Mazurskich Jezior do Finału

 Mazurskie Jeziora aktualnie są w ścisłym finale, czyli wśród 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Nasz region stoi przed wyjątkową szansą, dlatego zachęcamy wszystkich Państwa do głosowania na ,,Mazury Cud Natury? ? do wysyłania SMS, głosowania w Internecie czy przez telefon.

Ale czołowa siódemka konkursu nie jest jedynym celem naszych działań promocyjnych. Dzięki akcji ,,Mazury Cud Natury? chcemy pokazać główne atuty regionu - przyrodę, naturę, do której chce się wracać i gdzie chce się spędzać wolny czas. Działania już przynoszą efekty ? podczas zeszłorocznych wakacji wszystkie łodzie na Mazurach zostały wyczarterowane, co zdarzyło się pod raz pierwszy. Dzięki srogiej zimie wydłużył się sezon na stokach narciarskich, dzięki czemu wielu turystów dowiedziało się, że ? aby poszusować ? nie muszą jeździć aż na południe Polski. Ważne są także działania, związane z tworzeniem ekomarin, ścieżek rowerowych czy centrów gastronomicznych.

Jak głosować?

W Internecie: po wejściu na stronę www.new7wonders.com należy się zarejestrować, zaznaczyć akceptację zasad regulaminu (,,Terms and Conditions?) i przepisać kod kreskowy. Po kilku sekundach na podany adres e-mailowy przyjdzie link, na który należy kliknąć, by znów znaleźć się na stronie Fundacji. Klikamy na baner ,,Vote now!? i wybieramy Masurian Lake District oraz sześciu innych kandydatów.
Na stronie www.MazuryCudNatury.org znajdują się linki do polskiej instrukcji głosowania oraz do strony Fundacji.

Za pomocą SMS: wystarczy wysłać SMS na numer 7155 wpisując w treści: MAZURY. Koszt to 1 zł netto (całkowity koszt to 1,22 zł z VAT)

Telefonicznie: należy wybrać specjalny numer telefonu: + 44 87 218 400 07 i wysłuchać informacji organizatora. Po wysłuchaniu informacji i specjalnym sygnale, należy wybrać tonowo kod kandydata. Kod Mazurskich Jezior to 7719.
Głos zostanie prawidłowo oddany po usłyszeniu podziękowań od operatora.

O Fundacji New 7 Wonders

Szwajcarska Fundacja ?New7Wonders? została założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera. Poprzez globalne kampanie i głosowania zwraca uwagę na konieczność troski o dziedzictwo,  które zostawimy przyszłym pokoleniom (tworzenie ?Global Memory? ? ?Pamięci  Świata?).

Mazury Cud Natury w Internecie

www.MazuryCudNatury.org
www.jeziora.warmia.mazury.pl
www.wrota.warmia.mazury.pl

Propozycja współpracy

Chcąc wykorzystać bardzo silną w regionie warmińsko-mazurskim inicjatywę obywatelską, pragniemy zaprosić Organizacje Pozarządowe działające na terenie naszego województwa do włączenia się w działania promocyjne realizowane w ramach akcji ?Mazury Cud Natury?.
Zapraszamy do wspierania kandydatury Mazurskich Jezior i zachęcania do głosowania na stronach internetowych organizacji i podczas organizowanych przez organizacje wydarzeń, imprez i akcji.
Kampanię ?Mazury Cud Natury? prowadzi i koordynuje Biuro Koordynacji Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, Tel. 89 521 91 70, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1319524