• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...


W piątek 11 kwietnia br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. została odprawiona msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej sprzed 4  lat. Koncelebrowali ją ks. infułat Edmund Łagód, ks. prałat Marian Salamon i ks. prałat Stanisław Tabaka. W kościele licznie zgromadzili się mieszkańcy powiatu oleckiego oraz zaproszeni goście – posłowie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński i Jerzy Szmit.


W okolicznościowej homilii ks. infułat Łagód wspomniał sylwetkę zmarłego tragicznie 10 kwietnia 2010 r. śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który 25 maja 2009 r. gościł w Olecku, kiedy to spotkał się  z mieszkańcami i wygłosił wykład na Wszechnicy Mazurskiej. Po zakończeniu mszy św. duchowni poświęcili tablicę smoleńską, umieszczoną w Sanktuarium Krzyża Św., ufundowaną przez członków oleckiego PiS-u.


Okolicznościowe przemówienia wygłosili tam posłowie J| Zieliński i J. Szmit. Później,  w gościnnych progach Wszechnicy Mazurskiej, gdzie zaprosili uczestników uroczystości gospodarze uczelni - Teresa i Józef Krajewski, odbyło się spotkanie na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, którego głównymi bohaterami byli kandydaci – posłowie PiS-u, którzy przedstawili główne założenia swojego programu oraz odpowiadali na pytania zgromadzonych.Zobacz więcej fotografii


Tekst: Dariusz Josiewicz


Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1364074