• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

 

Podczas 74. Rajdu Polski nie zabrakło emocji i niespodzianek. Deszcz, błoto i bardzo śliska nawierzchnia – z takimi warunkami musieli się zmierzyć się kierowcy.
Polski klasyk został rozegrany w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2017 r. na szutrowych trasach wokół mazurskich jezior. Organizatorem ósmej rundy światowego championatu był Polski Związek Motorowy.
W okolicach Olecka zawodnicy przystąpili do oesu Wieliczki. Na tej próbie najlepszy czas uzyskał zwycięzca tegorocznego Rajdu Szwecji, Jari-Matti Latvala (Toyota GAZOO Racing WRT), który wspólnie ze swoim pilotem Miikką Anttilą wysunął się na prowadzenie. Sébastien Ogier zanotował trzeci czas dzięki czemu wyprzedził Thierry’ego Neuville’a. Craig Breen, który od rana zmagał się z awarią samochodu, tym razem ukończył odcinek z napędem na trzech kołach.

Po południu na drugim przejeździe odcinka Świętajno doszło do zmiany lidera. Został nim Ott Tänak, który do tej pory nie zaliczył ani jednego oesowego zwycięstwa w ORLEN 74. Rajdzie Polski.

Kierowcy aut wyścigowych dwukrotnie napełniali zbiorniki paliwa w Olecku na rynku, gdzie przygotowana była strefa tankowania.

(MIKOŁAJKI, 02.07.2017): Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) wygrali ORLEN 74. Rajd Polski – 8. tegoroczną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Drugie miejsce na mecie w Mikołajkach zajęli ich zespołowi koledzy z ekipy Hyundai Motorsport, Hayden Paddon i Sebastian Marshall. Dla koreańskiego teamu to drugi w historii, po Rajdzie Niemiec 2014, dublet w światowym czempionacie. Podium uzupełnili aktualni mistrzowie świata, a także liderzy klasyfikacji generalnej Sébastien Ogier oraz Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS WRC), dla których był to trzeci w tym roku rajd ukończony bez oesowego zwycięstwa.

- To był niesamowity weekend. Bardzo szkoda mi Otta, ale takie są rajdy. To wspaniałe zwycięstwo. To była zacięta walka o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, bowiem moim największym celem był zdobycie większej liczby punktów niż Ogier i to się udało. Końcówka sezonu na pewno będzie bardzo interesująca - mówił na mecie szczęśliwy Thierry Neuville.

[Na podstawie: http://rajdpolski.pl/pl/news]

Zobacz fotografie z 30 czerwca 2017 roku >>>

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1364151