• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

Nie będzie w przyszłym roku Rajdu Polski WRC koło Olecka
Rajd Polski wypada z kalendarza WRC

- To niesamowicie ważny rynek i wspaniałe pole rozwoju dla WRC w ostatnich latach, lecz z powodów bezpieczeństwa FIA podjęła decyzję, aby więcej tam nie wracać. Chcę jednak podkreślić, że nie ma tu odpowiedzialności organizatorów. To konsekwencja niezdyscyplinowanych widzów. Musimy reagować w kwestiach bezpieczeństwa, także po to, aby być fair wobec kierowców.

Po edycji z 2015 roku dostaliśmy od FIA „żółtą kartkę” właśnie za zachowanie niesubordynowanych kibiców. Po sezonie 2016 została cofnięta, ale tegoroczny rajd znów budził zastrzeżenia federacji, a także kierowców WRC, którzy apelowali do kibiców o zachowanie rozsądku. Sami zawodnicy bali się, że po błędzie mogą uczestniczyć w wypadku z udziałem obserwatorów tym bardziej, że Rajd Polski jest bardzo szybki.

Nie tylko jednak kibice zapracowali na utratę rundy WRC. Podczas tegorocznej edycji park serwisowy obiegło nagranie z telefonu, gdy w trakcie sportowej próby na odcinek specjalny wyjeżdża wóz strażacki na sygnale. Niewiele brakowało, a doszłoby do czołowego zderzenia z załogą WRC2. Po tej wpadce straciliśmy także poparcie kierowców, którzy bardzo lubili nasz rajd.

Tymczasem przedstawiciele ekip w prywatnych rozmowach narzekali na drobne, acz dokuczliwe problemy organizacyjne. Przedstawiciele agencji eventowych skarżyli m. in. na wyjątkowo wygórowane ceny w hotelach oraz brak możliwości negocjacji cen. W środowisku WRC panowało powszechne przekonanie, że Polska nie utrzyma się w kalendarzu o ile nie pozyska silnego wsparcia finansowego.

Na nasze miejsce wchodzi Turcja, choć na razie warunkowo i zamiast na przełomie lipca i czerwca, umieszczono ją pod datą wrześniową. Kalendarz ma się składać z 13 rund. Komisja WRC, która obradowała przed Rajdem Niemiec, już potwierdziła pierwszych sześć rajdów sezonu 2018. Będą to te same rundy, co w tym roku: Monte Carlo, Szwecja, Meksyk, Korsyka, Argentyna oraz Portugalia. Zespoły niechętnie zgadzają się na organizację 14. rajdu w Nowej Zelandii ze względu na koszty, a inny kandydat, czyli Chorwacja, nie znalazł korzystnej dla siebie daty.

[http://www.przegladsportowy.pl/…/rajdy,rajd-polski-wypada-z…]

 

Zobacz fotografie z 30 czerwca 2017 roku >>>

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1364170