• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

Zwracamy się z apelem  do osób, które znalazły się na  pamiątkowym zdjęciu wykonanym  z okazji jubileuszu 450-lecia Olecka by pomogły  ożywić bezimienną masę ludzi na fotografii przypisując każdej z postaci imię i nazwisko. Zależy nam na tym by dla przyszłych pokoleń zostawić zdjęcie, które nie będzie anonimowe. Chcemy aby powstały  dwie listy:  uczestników wg przypisanego im numeru i spis alfabetyczny wg nazwisk. Dodatkowo można podać inne informacje: nazwisko panieńskie, miejsce zamieszkania, jaki zawód wykonywaliśmy czy też wykonujemy, itp.

W tym celu należy wykonać trzy czynności:
1. Odszukać siebie na załączonej fotografii;
2. Odszukać jaka liczba została nam przypisana przez porównanie fotografii z  obrysem zamieszczonym na stronie. Zobacz fotografię
3. Podać właściwą liczbę i tekst ( minimum imię i nazwisko):
- telefonując - nr 87 520 19 50,
- wysyłając e-mail na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Wyszukiwanie osoby na  fotografii nie jest proste, dlatego proponujemy posiłkowanie się punktami odniesienia w postaci kolorowych plam naniesionych na obraz. Kolor plamy jest zgodny z kolorem (lub w jego odcieniu) ubrania danej osoby - spodnie, spódnica, koszula lub bluzka. Oprócz kolorowych plam
możemy wykorzystać położenie czterech szalików z napisem  "Czarni" Olecko i planszę z Elbląga ATAK.
Możemy podawać (za ich zgodą) liczby przypisane osobom nam znanych.
Materiały  publikujemy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Olecku www.um.olecko.pl oraz  w miejscowej prasie. Na bieżąco będziemy aktualizować.
Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym projekcie. Zobacz fotografię 


 

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1319582